výsledky voleb START START NAŠE PLÁNY NAŠE PLÁNY A PROČ ? A PROČ ? NAŠE VÝSLEDKY NAŠE VÝSLEDKY KONTAKT KONTAKT KDO JSME ? KDO JSME ?
10
volte č.
Proč to všechno tak dlouho trvá?
Samotné nás to překvapilo, když jsme na radnici přišli. Důvodů je několik. Některé problémy roky nikdo neřešil, takže jsme začínali od nuly. Na radnici je extrémně přebujelá byrokracie, dodržování směrnic je víc než práce pro město. Část zaměstnanců nechce dělat žádné změny, vše je problém, nic nejde. Neříkáme to jako výmluvu, jen pro pochopení situace. Za čtyři uplynulé roky na radnici jsme se hodně věcí naučili, a pokud dostaneme znovu vaši důvěru, personální a organizační změny budou jednou z prvních věcí, které chceme po volbách udělat.
Proč už s vámi nejsou Zuzana Kocumová, Jaromír Baxa a Ivan Langr?
Tady je odpověď jednoduchá. Protože všechny tyto věci měl na starosti koaliční partner ANO. Nelíbí se nám to také, dělali bychom to jinak, ale i když jsme volby vyhráli, měli jsme jen 25 % a nemohli jsme si vzít na starosti veškeré problémy města. Pokud nám dáte důvěru, budeme chtít chodníky a silnice mít ve své gesci, aby za další čtyři roky byly změny v této oblasti v našem městě skutečně vidět.
Proč Změna neopravila rozbité silnice a chodníky, nezlepšila špatně plánované uzavírky a neupravila semafory, které jen brzdí dopravu?
Měli jsme na některé věci dlouhodobě rozdílné názory. Zuzana i Jaromír jsou výrazné osobnosti, čestné a neúplatné. Neustoupili ze svého názoru, což jsou výborné předpoklady pro opoziční práci, ale pokud je potřeba se domlouvat v rámci koalice a něco skutečně změnit, jsou nutné i kompromisy, jinak nic neprosadíte. Co se týče Ivana, kterého jsme pozvali mezi sebe, zajistili mu post náměstka, a který nás po dvou letech opustil, funkci náměstka si nechal a nyní kandiduje za jinou stranu? Na to si asi každý udělá názor sám. Stává se to v jiných stranách, stalo se to i nám. Poučení pro příště.
Proč Změna neobsadila post primátora, když volby v roce 2014 vyhrála? 
Bohužel, dokud nebude přímá volba starostů a primátorů, může se to stávat i nadále. Tuto pozici jsme museli postoupit druhému ANO, jinak hrozilo, že skončíme jako celkový vítěz voleb v opozici. Mohli jsme tak díky tomu pracovat na mnoha projektech, bohužel jsme ale nemohli udělat některé personální změny, které může dělat jen primátor. I proto chceme volby letos na podzim vyhrát s velkým náskokem před ostatními, abychom měli sílu tento post získat a obsadit.
Věříme, že tím, co pro město děláme, oslovíme i část z 60 % Liberečanů, kteří ke komunálním volbám obvykle vůbec nechodí. Zlevnili jsme teplo i jízdné MHD. Mimo jiné tím chceme ukázat, že nám nejde o osobní prospěch, ale o obyvatele našeho města. Jaká rizika s sebou nese, když občané zvolí někoho jen proto, že je nový? Pak se může stát, že se do vedení města dostanou lidé, kteří své práci nerozumí. Politika je řemeslo jako každé jiné, v nečem lepší, v něčem horší. Když ho ale chcete dělat skutečně dobře, musíte se ho chvíli také učit a mít dostatečnou praxi. Změna má za sebou 8 let v opozičních lavicích a 4 roky ve vedení města. Nyní jsme v optimální sestavě.
Často se nás ptáte: