Hokej dostal přednost před vodou pro lidi z Kateřinek

27.05.2019

Ondřej Petrovský (Změna pro Liberec): Zájmy městských čtvrtí versus podchod k Aréně. Tak si investiční priority a přístup současného vedení města Starostové pro Liberec, ANO Liberec a ODS Liberec k některým čtvrtím tak nějak shrňme...

V Kateřinkách kriticky dochází voda ve studních , což už je opravdu malér znemožňující normální bydlení, a výsledkem je, že tam město možná přistaví lidem cisternu (jako opravdu?!). O vybudování veřejného vodovodu vedení města prý ani neuvažuje, o kanalizaci ani nemluvě, a to se tu hází miliony na zbytnější projekty. 

Doubí, které v minulosti "vyhrálo" průmyslovou zónu, přetnou Starostové další silnicí a celkově se zde ke zvýšení kvality bydlení neděje zhola nic. Do Vesce zas poslali nejen teknaře (tedy na zcela nesmyslnou plochu motokrosové trati u dálnice), ale zároveň Vesecký areál zůstal jediným místem ve městě, kde se můžou rachejtle pálit celoročně hlava nehlava. Stoplo se zde též rozjednané vybudování dětského hřiště na místním sídlišti. V Ostašově zastavili připravenou a rozjetou akci na zbudování chodníků u silnic a lidé tak budou nadále chodit po krajnicích, kde je to o zdraví. Ostatně chodníky by si zasloužili lidé i v některých dalších čtvrtích, ale o tom si mohou nechat asi jen zdát. 

V Horním Hanychově se lesy nechají napospas podnikatelům a projekt výsadeb druhově rozmanitějších lesů na Ještědu šel do koše (kulantně se o tom píše, že byl odložen). Lidové sady také dostávají své první facky - podnikatel (ODS) si se souhlasem vedení města privatizuje nástupní místo do Jizerek a krásné dětské hřiště ve Zborovské rokli má "obohatit" příjezdová silnice k domu. To jen tak pro příklad, jak se současné vedení města chová ke svým obyvatelům. 

Lidé i v těchto čtvrtích platí daň z nemovitosti a nevidím jediný důvod, proč na ně vedení města tímto způsobem kašle. Pokud je cílem, aby se od města trhli, dělá pro to současná koalice vše možné. Nejen centrem a pár hlavními sídlišti je Liberec živ. 

Pak se člověk dočte, že město chce vynaložit 16,5 milionů korun jako spoluúčast na rekonstrukci podchodu k Aréně (celkové náklady 53 milionů) a je mu tak nějak divně po těle. Podchod není žádná hitparáda, to už od mých gymnaziálních let, ale funkční je a dovedu si představit nepřeberné množství potřebnějších investic ve městě - výše je jen několik málo z nich. 

A jen jako dovětek k článku samotnému - snažit se hodit neochotu města zbudovat vodovod v Kateřinkách na Správu CHKO Jizerské hory je samozřejmě totální nesmysl a demagogie, pouze malá část Kateřinek spadá do CHKO a takováto argumentace je nejen nepravdivá ale i hloupá.