Jan Červený

21.01.2019

Asistent prevence kriminality, 45 let, Perštýn

Jan Červený je také fotbalový trenér, sportovec a idealista. Člověk, kterému vždy vadila jakákoliv nespravedlnost. Korupce, klientelismus nebo lobismus jsou jen různé odnože nespravedlnosti. Organizoval fotbalové turnaje pro děti z dětských domovů, vymyslel pro ně název "Across the street", pracuje ve vyloučených lokalitách, snaží se udržovat klid a pořádek ve spolupráci s romskými kolegy. Podílel se na referendech (letiště apod.), aktivně vystupoval proti klientelismu v ČSSD.

Co má v plánu: 

Chce, aby byly slyšet i hlasy, kterým se doposud příliš nenaslouchalo. Rád by pomohl zlepšit dialog mezi městem a nízkopříjmovými vrstvami obyvatel ohledně prostupnosti bydlení. Do sportovních kroužků chce dostat i děti, které se nenarodily do idylických rodinných poměrů.

Proč je ve Změně: "Jsem sympatizantem Změny pro Liberec cca 13 let a po své 4leté zkušenosti v ČSSD vím, že Změna je asi jediná strana, která nepodléhá žádné lobby, snad kromě lobby za veřejné blaho. Krom toho jsou v ní lidé se širokým spektrem názorů od pravého středu až doleva a smýšlející bez předsudků."