Jindřich Felcman

01.02.2019

právník, 34 let, Staré Město

Jindřich Felcman je právník, specialista na územní plánování, má 7 let praxe na krajském úřadu, nyní pracuje více než dva roky jako OSVČ, je předseda libereckých Zelených. Je to muž, který chce dělat z Liberce město, ze kterého lidé neodjíždějí na víkend pryč.

Co už udělal: 

Připravoval a projednával zavedení funkce městského architekta, ale tento záměr nakonec potopil jeho bývalý kolega ze strany Ivan Langr, který přestoupil ke Starostům. Připravil a organizoval akci "Amfik žije!" s cílem ukázat lidem, že zničit lesní amfiteátr vybudováním betonového parkoviště by byla věčná škoda.

Co má v plánu: 

Zavést na liberecké radnici funkci městského architekta a dát mu do rukou jasně definované kompetence, včetně posuzování významných staveb a vydávání závazných stanovisek k nim. Provětrat stavební úřad - prověřit četné zvěsti o šikaně a zbytečném formalismu a prosadit potřebné změny. Obnovit amfiteátr v Lidových sadech, letní kino si Liberec zaslouží!

Proč je ve Změně: "Změna je jedinečným uskupením. Staví se na stranu slabších a na stranu přírody a se svým programem dokáže oslovit velké množství obyvatel Liberce. V jiných městech nám libereckou Změnu mohou jen závidět."