Jiří Vrabec

21.01.2019

památkář, 39 let, Staré Město

Jiří Vrabec je pořadatel festivalu Ještědská odysea. Člověk, který už nechce jen kecat v hospodě u piva a který se chce do přetváření Liberce zapojit víc než jen jednou za čtyři roky hlasováním ve volbách. Člen Strany zelených.

Co už udělal: 

Kandiduje za Stranu zelených, resp. Změnu pro Liberec, již od roku 2006. Je členem několika spolků angažujících se ve veřejném prostoru. Jedním z nich byl Spolek za záchranu kostela sv. Máří Magdalény. Církev dala bohužel přednost jiným zájemcům. Dnešní situaci známe všichni.

Co má v plánu: 

Podílet se na vytváření zdravých vztahů v harmonické společnosti. Přesvědčovat, že je třeba vsadit na udržitelný rozvoj namísto dalšího betonování, stavění průmyslových zón a přehrad. Hledat protiváhu stále většímu individualismu.

Proč je ve Změně: "Plody polistopadové generace politiků sklízíme dodnes. Proto i tyto volby budou o zásadním ideologickém střetu. Napoví nám, kam chceme jako společnost směřovat. Politik má mít vize. Nejlepší volbou jsou stále Změna pro Liberec a Zelení, jejich politika a vize jsou v tomto směru dostatečně známy."