Okna na radnici procházejí rekonstrukcí díky Změně

01.04.2019

Již třetím rokem město pokračuje ve výměně a opravě starých oken historické budovy radnice. V rámci třetí etapy projde revitalizací 20 oken, což vyjde na 2,1 milionu korun. Náklady z velké části pokryje dotace určená na regeneraci městských památkových zón.

"V minulosti město dané dotace vůbec nečerpalo. Až Změna, když byla ve vedení Liberce, tyto finance zajistila. První rok se jednalo o cca 200 tisíc korun, další rok už to byl víc jak dvojnásobek a letos částka opět naroste (na 1,1 mil. Kč), celkem bude letos na opravy 20 oken potřeba 2,1 milionu korun. Stále trvám na tom, že je dobré pro město shánět dotace. O to víc mě mrzí, že se s novým vedením na radnici rozpadlo oddělení získávání dotací, které stojí nejen za těmito penězi, ale i za dalšími významnými projekty." Uvedl šéf Změny a zastupitel Jan Korytář.

Na grafu lze vidět, jak byli lovci dotací za Změny na radnici efektivní.

Liberecká radnice oslavila již 125 let od svého dokončení. Tak dlouhá doba se samozřejmě podepsala i na technickém stavu některých prvků, například právě oken, která nedovírají, jsou zkroucená a v zimě jimi nepříjemně táhne. Jedná se o kulturní památku, proto bylo potřeba mít souhlas památkářů a také najít odborně zdatnou a spolehlivou firmu, která odvede kvalitní práci