lesní amfiteátr
Sem vložte podnadpis

Lesní amfiteátr. Chceme 

ukončit jeho chátrání...

Budoucnost?
Budoucnost?

Když šlo opravit Lesní koupaliště, proč by to nešlo s nedalekým amfiteátrem? Je v podobném stavu jako býval "Lesák" před pěti lety. Projekt na vybudování obřího parkoviště za 30 milionů, se kterým přišlo exANO a Starostové, naštěstí zamítl poskytovatel dotace. Parkovací místa pro ZOO se dají vybudovat jinde a levněji.


V bývalém lesním amfiteátru, kte- rý leží 5 minut od konečné tramvaje v Lidových sadech, chceme vybudo- vat multifunkční přírodní scénu s let- ním kinem a prostorem pro koncertyči divadlo, místem pro piknik a gri- lování, sluneční louku nebo přírodní dětské hřiště, které bude propojené s okolním lesem. Projekt budoucího využití se ale teprve rodí, nechceme ani zde nic uspěchat. Do jeho příprav chceme zapojit veřejnost.

Letní kino v lese? Proč ne...


Letní kino v sousedním Jablonci navštíví přes sezónu cca 4 000 diváků. V Liberci by to odhadem bylo 8-10 tisíc lidí + další na jiné akce. Letní promítání v zahradě Lidových sadů moc lidí nenavštěvuje. Přece jen, velké plátno je něco jiného než malé domácí kino. Stejně tak některé koncerty libereckých souborů nebo kapel, které se odehrávají nyní na náměstí před radnicí, by v lesním amfiteátru mohly mít jedinečnou atmosféru. Vymyslet řešení, které bude úsporné, jak při opravě, tak při následném provozu, a zkoordinovat to s dalšími kulturními akcemi ve městě - to je to, o co nám jde.

Zřízení letního kina v amfiteátru lze provést spolu s obnovou kina Varšava. Drahou promítací techniku není nutné kupovat dvakrát. Varšava může přes léto svůj program i promítačku přesunout právě do amfiteátru, jako to dělají v Jablonci nad Nisou.