lesní koupaliště
Sem vložte podnadpis

Lesní koupaliště opět slouží veřejnosti

Pamatujete si ještě Lesní koupaliště, když fungovalo? Voda byla studená, ale také křišťálově čistá. Mělo svoji romantiku. Když jsme ho navštívili před 5 lety, byl to hodně smutný pohled. Rozhodli jsme se ho zase obnovit. Bylo hodně těch, co se smáli, že to nezvládneme. Dokázali jsme to. Lesák opět slouží veřejnosti. Je to symbol toho, že když se chce, všechno jde.

Po volbách v roce 2014 jsme "Lesák" převzali ve stavu, kdy byl vypuštěný, zarostlý náletem a postupně se rozpadal. Jedna z bočních zdí byla zcela vyvalená. Projekt z dob ODS na re-konstrukci měl stát 65 mil. Kč, zůstal ale jen na papíře. Tolik peněz jsme navíc ani neměli. Dva roky jsme tak přemýšleli a hledali nejlepší řešení. Takové, které by nebylo zbytečně složité a drahé, jak na opravu, tak na budoucí provoz. Museli jsme také přesvědčit škarohlídy, kteří tvrdili, že zde nebude dostatek vody. Vyplatilo se nespěchat, vše se muselo dobře promyslet. Nakonec se ukázalo, že samotnou opravu vany a úpravu okolí lze při chytrém řešení opravit do 8 mil. Kč. Koupaliště se tak začátkem loňských prázdnin opět otevřelo pro veřejnost.

Máme ale i plány do budoucna. Chceme v areálu vybudovat lepší zázemí pro návštěvníky, občerstvení, zázemí pro děti, mladé sportovce z TJ Dukla. A plánujeme i venkovní saunu pro celoroční provoz, jak je to obvyklé ve skandinávských zemích. Celý areál a jeho provoz bude vycházet z toho, že leží v lese. Takže zde neuslyšíte reprodukovanou hudbu, vybavení bude hlavně z přírodních materiálů: dřeva a žuly v různých podobách, zkrátka to nemá být žádný lunapark, ale příjemné místo pro klidnou rekreaci.


Tak šel čas s Lesním koupalištěm