liberecká přehrada
Sem vložte podnadpis

Liberecká přehrada.

I malé změny se počítají.

Na obyčejné schody do vody čekali lidé dlouhé roky
Na obyčejné schody do vody čekali lidé dlouhé roky

Libereckou přehradu konečně čeká velká rekonstrukce. Hráz a většina pozemků v okolí je ve vlastnictví státního podniku Povodí Labe. V majetku města je část pozemků a cesty okolo. Není tedy jednoduché vše zkoordinovat. Přesto jsme udělali pár základních věcí, se kterými nemělo cenu dále otálet.


Někdy stačí maličkosti, které ale hodně pomůžou. Roky byla cesta okolo přehrady po deštích rozblácená. Město se o ni zkrátka nestaralo, i když slouží k procházkám stovek Liberečanů. Už je opravená. Jde ale také o čistotu vody. Proto jsme dali zelenou rozšíření kanalizace ve Starém Harcově, aby Harcovský potok, který přehradu napájí, byl co nejdříve čistší než dnes. Rozbité lavičky nahradily nové. Na pláži jsou nové vstupy do vody. Přibyly zde cvičební prvky a kousek za restaurací u pláže i zcela nové dětské hřiště. Zbytek je v plánu hned po velké rekonstrukci hráze v roce 2019.

Cesta kolem přehrady se konečně dočkala opravy
Cesta kolem přehrady se konečně dočkala opravy

Jedním z našich cílů je i uzavření Zvolenské ulice alespoň o prázdninách, aby se přehrada propojila s lesoparkem na Králově Háji a vznikla zde nepřerušovaná rekreační plocha. Musel by se opravit i povrch, aby byl upraven pro bruslaře. Ještě než se ale pustíme do uzavírky Zvolenské, chceme Liberačákům ukázat, že je možné urychlit opravy silnic a uzavírky po celém města. Jak to chceme udělat, najdete na straně 127. Co tomuto nápadu říkáte Vy? Alespoň o prázdninách by to mohlo být prima, ne?